Rock’n Coke 2013′te Sahne Alacak Gruplar

İlk kez 2003 yılında düzenlenen ve bu sene 10. yaşını dolduran Türkiye’nin en büyük açık hava festivali Rock’n Coke bu yıl 6-7-8 Eylül’de Çatalca’daki İstanbul Hezarfen Havaalanı’nda gerçekleşecek.

Bilet satışları aylar öncesinden başlayan festivale hangi isimlerin katılacağı uzun zamandır merakla bekleniyor. Bugün festivalin sosyal medya hesaplarından katılacak grupların bir bölümünü açıklandı fakat 6 Eylülde kimlerin sahne alacağı hala merak konusu.

Öğrenciler için indirimli bilet satışı hala devam ediyor. Bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

970938_10151675991639484_1311289187_n 1016533_10151675996684484_181471039_n

Arctic Monkeys ve Hurts ilk kez Türkiye’de!

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de büyük bir hayran kitlesine sahip olan ve katıldığı festivallere sahne performanslarıyla damga vuran Arctic Monkeys ve synth pop’un yeni prensleri Hurts’ün yanı sıra, Rock’n Coke 2013’ün bu yıl ağırlayacağı yabancı sanatçı ve gruplar arasında; garage-rock’a yön veren isimlerden Palma Violets, özellikle sahne performanslarındaki enerji patlaması ile göz dolduracak Maximo Park ve Belçikalı ekip Triggerfinger göze çarpıyor. Bu isimlerin yanı sıra, özgün prodüksiyonları ve elektronik altyapısıyla kısa sürede büyük başarı yakalayan Little Boots, art-rock ve indie-pop’un Finlandiya’dan yükselen grubu Rubik ve BBC dinleyicilerinin Sound of 2010’da en favori yeni grupları arasında oyladığı Everything Everything de Rock’n Coke Festivali’nde müzikseverlere keyifli anlar yaşatacak gruplar arasında.

Ve elbette Türk sanatçı ve gruplar da Rock’n Coke sahnesinde göz dolduracak. Bunların arasında festivalin geçtiğimiz yıllarda da vazgeçilmezleri arasında yer alan Duman, rock müziğin ayakları yere sağlam basan vokali Aylin Aslım ayrıca maNga ve Can Bonomo gibi güçlü isimler göze çarpıyor.

Dünyaca ünlü grupların sahne alacağı Rock’n Coke Sahnesi ve Alternatif Sahne; bu yıl ilk kez kesintisiz dans ve elektronik müzikle dolu olacak, dünyaca ünlü gruplar ve DJ’lerin yer alacağı Party Arena; dünyanın farklı ülkelerinden taze ve çizgi dışı müzik gruplarının performans göstereceği Keşif Sahnesi ve birbirinden farklı işbirlikleri ile zengin bir programı olacak Şehir Sahnesi bu yıl festivalseverlere eşsiz bir müzik ziyafeti sunacak.

Şimdilik açıklanan isimler şöyle:

7 Eylül

Arctic Monkeys

Hurts

Palma Violets

Maxïmo Park

Triggerfinger

Little Boots

Rubik

Everything Everything

Duman

Manga

Can Bonomo

Editors

La Roux

Ayyuka

Büyük Ev Ablukada

Gecko Chamber

Portecho

The Ringo Jets

Kaan Düzarat

8 Eylül

Ellie Goulding

Selah Sue

The Cribs

Dearhead

Aylin Aslım

Oi Va Voi

Klaxons

Melis Danişmend

Post

Replikas

123 Band

Yasemin Mori

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>